301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
24 Nisan 2019 - Çarşamba 15:31
 
305 KİŞİLİK DİN GÖREVLİSİNE AFAD’DAN EĞİTİM SEMİNERİ
Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile Afyonkarahisar İl Müftülüğü işbirliği ile Merkez de görev yapan 305 kişilik din görevlisi İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım grubuna Afet Bilinci ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) hakkında eğitim gerçekleştirildi.
GÜNDEM Haberi


 Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ile  Afyonkarahisar İl Müftülüğü işbirliği ile  Merkez de görev yapan 305 kişilik din görevlisi İmam-Hatip ve Müezzin Kayyım grubuna Afet Bilinci ve Zorunlu Deprem Sigortası (DASK) hakkında eğitim gerçekleştirildi.

 Afyonkarahisar İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü Eğitim Tesislerinde gerçekleştirilen eğitime katılan din görevlilerine 50’şer kişilik gruplar halinde AFAD İl Müdürlüğüz uzman personellerince bir hafta boyunca Afet Bilinci ve DASK bilgilendirme eğitimi verildi.

 

Toplum kanaat önderleri grubunda yer alan imamların afetlere yönelik farkındalığının arttırılması, herhangi olası bir afet ve acil durumda topluma rehberlik yapması amacıyla Müdürlüğümüz uzman personeli tarafından afet eğitimi verilmiştir. Eğitime katılan gruplar eğitimin kendileri için faydalı olduğunu belirterek, eğitimden memnuniyetlerini ifade etmiştir. Bu bilgilerin ve eğitimin imamlar vasıtasıyla cami cemaatlerine de ulaşması hedeflenmiştir. 16.04.2019 tarihinde başlayan eğitimler 6 grup halinde 24.04.2019 tarihine kadar devam etmiştir. 

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: 305, KİŞİLİK, DİN, GÖREVLİSİNE, AFAD’DAN, EĞİTİM, SEMİNERİ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Afyon
Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 28.03.2020
Bugün
- 10°
Pazar
-
Pazartesi
- 12°
Afyon

Güncelleme: 27.03.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı