301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
28 Mart 2019 - Perşembe 15:40
 
AYIŞIĞI KİTABI TANITILDI
Afyonkarahisar Belediyesi, ilimizin tarihine, kültürüne ve sanatına ışık tutan kültürel yayınlara destek vermeye devam ediyor.
GÜNDEM Haberi


Afyonkarahisar Belediyesi, ilimizin tarihine, kültürüne ve sanatına ışık tutan kültürel yayınlara destek vermeye devam ediyor.

                Afyonkarahisar Belediyesi'nin katkılarıyla Gazeteci- Yazar Ali Galip Leblebicioğlu tarafından hazırlanan “Ayışığı" isimli şiir kitabı Kültür ve Sanat Evi'nde gerçekleştirilen tanıtım programıyla beğeniye sunuldu.

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban, 15. sayıdan devraldığı Afyonkarahisar Belediyesi kültür yayınlarını görev yaptığı iki dönem sonunda 64'e çıkardı. Numarasız basılan iki kitapla birlikte, 10 yılda tam 51 kitabı Afyonkarahisar'a kazandırdı.       

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'ın katılımlarıyla yapılan tanıtım programına, daire müdürleri ile ilimiz sanat ve akademi dünyasından çok sayıda isim katıldı. Programda ilk olarak Gazeteci- Yazar Ali Galip Leblebicioğlu kitabına ilişkin değerlendirmelerde bulundu. Şiirlerin, insanın gönlüne; etrafından, eşinden, dostundan ve sosyal hayattan yansıyanların bir ürünü olduğunu belirten Leblebicioğlu, o yüzden kitabın ismini Ayışığı koyduklarını söyledi. Leblebicioğlu, kitabının basımına verdiği destekten dolayı Belediye Başkanı Burhanettin Çoban'a, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Emel Sarlık ve ekibine teşekkür etti.

                "AİDİYETİ, GÜZEL SONUCUN GÖSTERGESİ"

                Belediye Başkanı Burhanettin Çoban ise Ayışığı kitabının döneminde yayınlanan son kitap olduğunu hatırlatarak, "Ali Galip Leblebicioğlu ağabeyimiz, 1937 doğumlu, Mevlana Hazretleri'nin 19. kuşak, Sultan Divani Hazretleri'nin 12. kuşaktan torunu. Yani, aidiyetini gördüğünüz zaman böyle bir aidiyetten böyle güzel bir sonuç çıkacağını herkesin tahmin edebileceği bir ağabeyimiz. Kendisinin 13. kitabı olan Ayışığı kitabının, dönemimde yayınlanan son kitap olması da benim için çok anlamlı oldu. Kendisine minnet ve şükranlarımı sunuyorum. Bu kitabımızın yayınlanmasında özel gayret gösteren Kültür ve Sosyal İşler Müdürümüz Emel Sarlık ve ekibine de ayrıca teşekkür ediyorum." dedi.

                Yapılan bu konuşmaların ardından, Gazeteci- Yazar Ali Galip Leblebicioğlu, tanıtıma katılan davetlilere ve okurlara şiir kitabını hediye etti.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: AYIŞIĞI, KİTABI, TANITILDI ,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Afyon
Gök Gürültülü Sağanak Yağışlı
Güncelleme: 02.04.2020
Bugün
- 14°
Cuma
- 12°
Cumartesi
- 15°
Afyon

Güncelleme: 01.04.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı