Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

reklam
Haber Detayı
18 Haziran 2019 - Salı 16:52
 
Lise öğrencilerinden anlamlı bağış
Afyon Kocatepe Anadolu Lisesi öğrencileri tarafından, Türkiye Diyanet Vakfı Afyonkarahisar Şubesi ve Afyonkarahisar İl Müftülüğü işbirliği ile “Bir Damla Bir Hayat” projesi kapsamında yürütülen yardım kampanyasına destek geldi.
GÜNDEM Haberi


İyilik hareketi medeniyetimizin temelidir

 

Afyonkarahisar İl Müftüsü Şükrü Kabukçu, maddi zorluklar ve fiziki şartlar nedeniyle su sıkıntısı çeken coğrafyalara umut olmak için su kuyusu açılması hedeflenen projeye bağışlarıyla destek olan öğrencilere ve onlara emek veren idareci ve öğretmenlere bir teşekkür ziyaretinde bulundu.  Kabukçu, ziyarette yaptığı konuşmasında, “Değerli öğrencilerimize ve onlara emek veren kıymetli hocalarımıza bu değerli davranışları için teşekkür ediyoruz.

 

İnancı ne olursa olsun mağdur olana, insan için, insanlık huzuru ve onuru için duyarlılık göstermek bizim en temel erdemlerimizdendir. Bizim medeniyetimizin temeli iyilik hareketidir. Biz iyilik yaparken insanlar arasında inancı, meşrebi, dili, rengi hiç ayırmamışız. Bizim kadim medeniyet tarihimiz bunun sayısız örnekleriyle doludur. “ dedi.

 

Uzun ömürlü su kuyuları açıyoruz

 

Öğrencilerin açılacak su kuyusu ile ilgili merak ettikleri soruları cevaplayan Kabukçu,  “Su konusu, insanın en temel ihtiyacı olan hayati bir konu. Maliyeti daha düşük olarak açılan kuyularda kısa süre sonra çıkan su kesildiği zaman insanlar hayal kırıklığına uğruyor. Bu sebeple açacağımız su kuyularının, teknik özelliği yüksek olan, en az 10 yıl süreyle ve pompaları güneş enerjisiyle çalışan su kuyuları olmasına özen gösteriyoruz. Zimbabwe ve Nijer’de su kuyusu açmak için çalışmalar yapıyoruz.” şeklinde konuştu. 

 

İyilik yolunda yılmadan yolunuza devam edin

 

Su kuyusu bağışı toplarken verdikleri çabayı anlatan öğrencileri dinleyen İl Müftüsü “Rabbim sizi ve ailelerinizi hep iyiliklerle karşılatırsın ve buluştursun. Hayatın kendisi mücadele, uğraşı ve ter akıtma işidir. İyilik yolundaki mücadelenizde motivasyonunuzu kaybettirecek davranışlarla karşılaşacaksınız. Yaptığınız iş güzelse yılgınlık duymadan, yolunuza devam edin.”  diyerek konuşmasını tamamladı.

 
Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: Lise, öğrencilerinden, anlamlı, bağış,
Yorumlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.07.2020
Bugün
16° - 32°
Perşembe
15° - 31°
Cuma
13° - 31°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı