301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
15 Ocak 2019 - Salı 18:17
 
Ödüllü Yazar Kalkan’dan Başkan Acar’a teşekkür ziyareti
Araştırmacı gazeteci yazar Ayhan Kalkan geçtiğimiz aylarda Ankara’da almış olduğu ödülden dolayı Belediye Başkanı Saffet Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.
GÜNDEM Haberi


Araştırmacı gazeteci yazar Ayhan Kalkan geçtiğimiz aylarda Ankara’da almış olduğu ödülden dolayı Belediye Başkanı Saffet Acar’a teşekkür ziyaretinde bulundu.

İlçemizde bugüne kadar yaklaşık 30’a yakın kitabın araştırarak kendi imkânları ve Belediyemiz Kültür Yayınları dizisinde yayınlatarak edebiyatımıza kazandıran araştırmacı gazeteci Ayhan Kalkan, 22 Aralık 2018 Cumartesi günü Ankara Halk Kültürü Araştırmaları Kurumu tarafından düzenlenen ödül töreniyle ülkemizden ve yurtdışından özel seçilmiş 13 kişi arasında yer alarak ödül almıştı.

Teşekkür ziyaretinde konuşan Yazar Ayhan Kalkan; “38. Türk Halk Kültürüne hizmet ödülü ve onur belgesi, Genel Başkan Prof. Dr. İrfan Ünver Nasrattınoğlu tarafından ve Sivas İl Kültür ve Turizm Müdürü Kadir Pürlü tarafından Sivas Âşık Veysel Sazı Maketi teşekkür armağanı olarak verilmesi beni derecesiz mutlu etmiştir. Ancak böyle bir büyük ödülü almamda bana en büyük yardımı ve payı olan, Şairler ve yazarlar derneğimizin bu üyelerinin elinden tutarak onların eserlerini Dinar Belediyesi Kültür Yayınları adıyla okurlara bir kültür hizmeti sunan Sayın Belediye Başkanımız Saffet Acar eğer ortaya çıkmasaydı bugün ben bu ödülü alamazdım. Çünkü ilçemizde 40’a yakın şair ve araştırmacı yazarın meydana getirdikleri 80’i aşkın kitap onun sayesiyle basılmıştır. Bugüne kadar belediye kültür yayınları 80000 kitabı okurlara ulaştırdı. Belki bu 40 kişiden birkaç kişi kendi imkânlarıyla bastırdığı olmuştur. Ancak belediye başkanımızın bu hizmeti sayesinde Ankara’da 13 seçkin kişiye verilen ödül ve belgeyi bende aldım. Bunun için sayın belediye başkanıma ödüllerimi göstererek teşekkür etmek istedim.” dedi.

Belediye başkanı Saffet Acar ise; “Ben belediye başkanı olarak eğitim ve kültürümüze çok önem veriyorum. Ankara’da bu ödülü alırken bende yanınızda olmayı çok isterdim. Ancak programlarım nedeniyle katılamadım. Böyle bir ödül almanız nedeniyle sevgili Ayhan Kalkan ağabeyimi candan kutluyorum.” dedi.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: Ödüllü, Yazar, Kalkan’dan, Başkan, Acar’a, teşekkür, ziyareti,
Yorumlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 25.08.2019
Bugün
18° - 30°
Pazartesi
18° - 30°
Salı
18° - 31°
Afyon

Güncelleme: 24.08.2019
İmsak
04:43
Sabah
06:12
Öğle
13:05
İkindi
16:49
Akşam
19:49
Yatsı
21:12
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı