301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:14
 
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ’IN DÜNYA ÇEVRE GÜNÜ KUTLAMA MESAJI
1972 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Bu tarihten günümüze 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır.
GÜNDEM Haberi


1972 yılında yapılan Birleşmiş Milletler Çevre Konferansında alınan bir kararla, 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kabul edildi. Bu tarihten günümüze 5 Haziran Dünya Çevre Günü olarak kutlanmaktadır.

Gelecek nesillere iyi bir çevre bırakmak için toplumun en küçük birimi olan aileden eğitimcilere, yerel yöneticilerden tüm vatandaşlara kadar her yaştan insana büyük görevler düşmektedir. Her insan çevreci olmak ve bu sorumluluğu taşımak zorundadır. Ne havanın, ne suyun, ne de toprağın kendi kendine kirlenmeyeceği bilinen bir gerçektir.

Çevre sorunlarıyla mücadelenin en önemli aşamalarından biri çevre sorunları konusunda çocuk yaşlardan başlayarak, toplumda hassasiyetin artırılması, tüm vatandaşlarımızın bu hususta bilinçlendirilmesidir.

Afyonkarahisar’da yaşayan her bireyin sağlıklı ve temiz bir çevrede yaşama hakkına sahip olduğunun bilincinde olarak yürüttüğümüz çalışmalar ile ilimizin değerine değer katmayı insani bir görev olarak kabul ediyoruz. Çevreye verilen önem insana verilen önemle eş değerdir düşüncesiyle çevreyi korumayı amaçlayan her projede en önde yer alma gayretindeyiz. Sıfır Atık Projesi’nde Türkiye’nin en başarılı illerinden birisiyiz ve ilk sıralarda yer alıyoruz. Yine plastik poşetlerin kullanımının azaltılması çalışmasında da ilimiz iyi bir konumdadır.

5 Haziran Dünya Çevre Günü, tüm bu konuları bir kez daha düşünmek, yapabileceklerimizi gözden geçirmek, daha da yoğun ve kesintisiz bir mücadele sürdürme kararı almak ve uygulamaya koymak için bir fırsattır diyor, tüm hemşehrilerimin Dünya Çevre Günü’nü tebrik ediyorum.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: VALİ, MUSTAFA, TUTULMAZ’IN, DÜNYA, ÇEVRE, GÜNÜ, KUTLAMA, MESAJI,
Yorumlar
En Çok Okunanlar
Afyon
Parçalı Bulutlu
Güncelleme: 23.10.2019
Bugün
- 19°
Perşembe
- 22°
Cuma
- 22°
Afyon

Güncelleme: 22.10.2019
İmsak
05:45
Sabah
07:07
Öğle
12:47
İkindi
15:49
Akşam
18:18
Yatsı
19:35
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı