Error

An Error Was Encountered

The action you have requested is not allowed.

reklam
Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:11
 
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ’IN KADİR GECESİ MESAJI
İslam âlemi olarak Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde Perşembeyi Cumaya bağlayan gece rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazan-ı Şerifin kalbi olan Mübarek Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız
GÜNDEM Haberi


İslam âlemi olarak Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde Perşembeyi Cumaya bağlayan gece rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazan-ı Şerifin kalbi olan Mübarek Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız. Bu vesileyle ülkemizin, milletimizin, hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin mübarek Kadir gecelerini can-ı gönülden tebrik ediyorum.

On bir ay içerisinde Ramazan ayını sultan kılan Yüce Rabbimiz, Kadir Gecesini de Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur’an-ı Kerim’de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden Yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği Kadir gecesini ihya etmenin yolu, Kur’an’ın kadir ve kıymetini bilmekten, Kur’an’la hayatı anlamlandırmaktan, onunla hayata, insana, eşyaya, tabiata, çevreye ve kâinata bakmaktan geçiyor.

Kadir Gecesi Rabbimizin insanlığa rahmet ve umut kapısı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Yüce Rabbimiz nezdinde değerimizi yükseltmenin yolu, hayatımızı “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil!” şuuruyla sürdürmekten geçer. Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gecenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını, İslâm âlemine merhamet, adalet ve barış; insanlık âlemine ise hidayet getirmesini niyaz ediyorum.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: VALİ, MUSTAFA, TUTULMAZ’IN, KADİR, GECESİ, MESAJI,
Yorumlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 15.07.2020
Bugün
16° - 32°
Perşembe
15° - 31°
Cuma
13° - 31°
Afyon

Güncelleme: 14.07.2020
İmsak
Sabah
Öğle
İkindi
Akşam
Yatsı
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı