301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
31 Mayıs 2019 - Cuma 12:11
 
VALİ MUSTAFA TUTULMAZ’IN KADİR GECESİ MESAJI
İslam âlemi olarak Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde Perşembeyi Cumaya bağlayan gece rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazan-ı Şerifin kalbi olan Mübarek Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız
GÜNDEM Haberi


İslam âlemi olarak Ramazan ayına veda ettiğimiz şu günlerde Perşembeyi Cumaya bağlayan gece rahmet, mağfiret ve arınma ayı Ramazan-ı Şerifin kalbi olan Mübarek Kadir gecesine kavuşmanın sevinç ve mutluluğunu yaşayacağız. Bu vesileyle ülkemizin, milletimizin, hemşehrilerimin ve tüm İslâm âleminin mübarek Kadir gecelerini can-ı gönülden tebrik ediyorum.

On bir ay içerisinde Ramazan ayını sultan kılan Yüce Rabbimiz, Kadir Gecesini de Ramazan’ın kalbi ve kıymetlisi kılmıştır. Kur’an-ı Kerim’de bu geceye müstakil bir sure tahsis eden Yüce Rabbimiz, gecenin değerini de bizzat surede haber vermiştir. Kur’an-ı Kerim’in indirildiği Kadir gecesini ihya etmenin yolu, Kur’an’ın kadir ve kıymetini bilmekten, Kur’an’la hayatı anlamlandırmaktan, onunla hayata, insana, eşyaya, tabiata, çevreye ve kâinata bakmaktan geçiyor.

Kadir Gecesi Rabbimizin insanlığa rahmet ve umut kapısı olarak bahşettiği mübarek bir gecedir. Yüce Rabbimiz nezdinde değerimizi yükseltmenin yolu, hayatımızı “Her geleni Hızır, her geceyi Kadir bil!” şuuruyla sürdürmekten geçer. Bin aydan daha hayırlı olan bu mübarek gecenin ülkemiz ve milletimiz için hayırlara vesile olmasını, İslâm âlemine merhamet, adalet ve barış; insanlık âlemine ise hidayet getirmesini niyaz ediyorum.

Kaynak: Editör: Afyon Haber Merkezi
 
Etiketler: VALİ, MUSTAFA, TUTULMAZ’IN, KADİR, GECESİ, MESAJI,
Yorumlar
Afyon
Az Bulutlu
Güncelleme: 25.02.2020
Bugün
-
Çarşamba
- 15°
Perşembe
- 11°
Afyon

Güncelleme: 24.02.2020
İmsak
06:10
Sabah
07:31
Öğle
13:16
İkindi
16:20
Akşam
18:51
Yatsı
20:07
Basın İlan Kurumu

Haber Yazılımı