301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
05 Nisan 2021 - Pazartesi 12:23
 
Başkan Zeybek, 5 Nisan Avukatlar Günü yayımladı
Afyonkarahisar Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, 5 Nisan Avukatlar Günü dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.
GÜNDEM Haberi


 

Mehmet Zeybek mesajında şu ifadelere yer verdi.

Hukuk sistemimizin vazgeçilmez unsurlarından savunma sorumluluğuyla yükümlülük taşıyan avukatlarımızın, vatandaş-devlet ilişkilerinin çağdaş çerçevede yürümesi açısından önemli bir görev yaptıklarını ifade etti.

Avukatlarımızın, adaletin tecellisine katkıda bulunmak suretiyle toplumsal barışın korunmasına ve devamına hizmet ederek çok önemli ve kutsal bir görev icra ettiklerini ifade eden Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, mesajında şu ifadelere yer verdi. "Adaletin ve hukukun üstünlüğünün sağlanmasına vesile olan avukatlarımız verdikleri hizmetlerle toplumda hukuka, eşitliğe ve adalete duyulan güvenin en yüksek düzeyde olmasına ve vatandaş-devlet ilişkilerinin temeline güvenin yerleştirilmesine büyük katkı sağlamaktadırlar. Bu nedenle böylesine önemli ve kutsal bir görevi yerine getiren avukatlarımız, meslek etiğine ve kanunlara bağlı kalan, tam bir adaletin sağlanması hususunda topluma örnek gösterilen kişiler olmak durumundadır.

‘Adalet Mülkün Temelidir’ sözünden hareketle, kamu vicdanı, adalet ve hakkaniyetin sağlanması hususunda sorumluluk anlayışı içerisinde görevlerini yerine getiren başta Afyonkarahisar Barosu Avukatlarımız olmak üzere tüm avukatlarımızın Avukatlar Günü’nü kutluyor, meslek hayatlarında başarılar diliyorum" dedi.

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Başkan, Zeybek,, 5, Nisan, Avukatlar, Günü, yayımladı,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı