301 Moved Permanently

Moved Permanently

The document has moved here.

Haber Detayı
02 Nisan 2021 - Cuma 01:11
 
Vali Gökmen Çiçek bu ilçelerde incelemelerde bulundu!
Afyonkarahisar Valisi Sayın Gökmen Çiçek, bu kapsamda Bolvadin, Çay, Sultandağı ve Çobanlar ilçelerinde incelemelerde bulundu.
AFYON HABER Haberi


Vali Gökmen Çiçek’e ziyaretlerinde eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek, Vali Yardımcıları Nurullah Kaya, Dr. Mehmet Boztepe, Mehmet Keklik, Kaymakamlar ve ilçe protokolü de eşlik etti.

Yedikapılar Manastırı’na Ziyaret

İlk olarak Bolvadin Kemerkaya Köyü Muhtarlığını ziyaret eden Vali Çiçek ve beraberindeki kurul, muhtar Osman Ödemiş’ten Kemerkaya Köyü ile ilgili veriler aldı. Vali Çiçek, muhtar Ödemiş’e Kemerkaya amacıyla bir isteği olup olmadığını sorarak, istekleri dinledi. Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki kurul Kemerkaya köyünde tespit edilen ve Bizanslılar döneminden şu zamana kadar ulaşan, amacıylade şapel ile mezar odalarının da olduğu Yedikapılar Manastırını inceleyerek, bölgenin turizme kazandırılması amacıyla yapılacak çalışmaları değerlendirdiler.

Yedikapı Barajı’nı İncelediler

Vali Gökmen Çiçek ve beraberindeki kurulin bir ileri ziyareti 2014 senesinde yapılan, 3 Milyon m³ su depolama kapasitesi ile 9.029 dekar tarımsal arazinin çağdaş sulama sistemi ile sulanmasını gerçekleştiren Yedikapı Barajına oldu. Barajda araştırmalarda tespit edilen Vali Çiçek, bakanlığı döneminde bu tür yatırımların kentimize kazandırılmasını gerçekleştiren eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu’na teşekkür etti.

El Emeği Ürünleri İncelediler

Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyeleriyle bir arada Bolvadin ilçesine geçti. Burada ilk olarak kısa sürede bitirilerek hizmete açılması plan edilen Bolvadin Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Çiçek ve beraberindeki kurul, çalışmalardaki son hale dair veriler aldı. Sonrasında Bolvadin Kadın Kooperatifi üretim atölyesini ziyaret eden Vali Çiçek ve protokol üyeleri, bayanların el emeği ile ürettiği hasır sepetler ve dekoratif ürünlerin üretim aşamaları ile ilgili veriler aldı.

Çay Kadın Kültür Evi’ne Ziyaret

Doğanın kalbinde görkemli manzarasıyla hayran bırakan Çay Kadın Kültür Evi’ni de ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, bayanlara yönelik verdiği eğitimler ile ilgili veriler aldı. Kadın Kültür Evi’nin birimlerini de araştıran Vali Çiçek ile protokol üyeleri, bayanların her ihtiyacını karşılayan bu güzel evlere sahip çıkmalarını ve desteklemelerini istediler.

Vali Çiçek, Mutfağa Girip Bükme Yaptı

Çay Kadın Kültür Market ve Kafe' yi ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek ve protokol üyeleri, bayan kooperatifi delegesi bayanlarımızın hünerli elleriyle ürettiği birbirinden lezzetli yöresel ürünleri incelediler. Mutfağa giren Vali Çiçek ve beraberindekiler, Afyonkarahisar’ın ünlü lezzeti bükme yapan bayanlara yardım ederek, onlarla bir arada bükme yaptı.

Üretimi Kadınlardan Dinledi

Daha sonra Sultandağı Kadın Kültür Evi’ni ziyaret eden Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve protokol üyeleri, Kadın Kültür Evi'nde yürütülen çalışmalar ve verdiği eğitimler ile ilgili yetkililerden veriler aldı. Kadın Kooperatifi Üretim Atölyesi’nde de araştırmalarda tespit edilen Vali Çiçek ve beraberindekiler, amigurumi bebekler başta olmak üzere el emeği ile imal edilen başka ürünleri inceleyerek, üretim aşamalarını bayanlardan dinlediler. Son olarak Çobanlar Kadın Kültür Evi ve Kadın Kooperatifi Atölyesi’nde imal edilen birbirinden şık dekoratif saksıları araştıran Vali Gökmen Çiçek, eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu, Belediye Başkanı Mehmet Zeybek ve ilçe protokolü, çalışmalar ile ilgili veriler aldı.

Türkiye’ye Rol Model Olmalı

Kadın Kültür Evleri ve Kadın Kooperatifleri Projesini çok önemsediğini bildiren eski Orman ve Su İşleri Bakanı Milletvekili Veysel Eroğlu: “Gerçekten bayanlarımız amacıyla yaşama geçirilen son zamanlardaki en güzel projelerden birisi. Türkiye’ye rol model olması gerekliliğini düşünüyorum. Kadın kardeşlerimizin emekleri ile Afyonkarahisar’ımızı inşallah daha da güzelleştireceğiz. Zaferin, tarihin kenti Afyonkarahisarlı bayanlarımız her şeyin en iyisine layık” dedi.

Kadın Emeğinin Her Daim Destekçisi Olacağım

Programları sonucunda değerlendirmelerde tespit edilen ve bayan emeğinin önemine değinen Vali Gökmen Çiçek: “Kadın akademileri kurmak amacıyla çıktığımız yolda bayanlarımız hem eğitimin hem de kooperatiflerimizin döneme girmesiyle üretimin bir parçası oldular. Emekle, gayretle ve büyük bir fedakârlıkla birbirinden güzel işler meydana çıkarıyorlar. Her bir bayan kooperatifimiz resmen bir fabrika gibi işliyor. Kadınlarımız her geçtiğimiz gün sipariş miktarını artırıyor. Bu da bizleri mutlu ediyor. Hep söylüyorum. Bu kenti bayanlarımız eliyle daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Onların hem Kadın Kültür Evleri’ne hem Kadın Kooperatiflerine böylesine sahip çıkmaları ve sahiplenmeleriyle inşallah bayanlarımızın yarınları daha aydınlık olacak. Kadın emeğinin her daim destekçisi olacağım” dedi.

 
Kaynak: Editör:
 
Etiketler: Vali, Gökmen, Çiçek, bu, ilçelerde, incelemelerde, bulundu!,
Yorumlar
Bizim Gazete
Ulusal Gazeteler
Basın İlan Kurumu
Haber Yazılımı